| Opdrachtgever | Woningstichting Den Helder |
|---|---|
| Oplevering | 2018 |
| Specialisme | Renovatie & onderhoud, Restauratie, Woningbouw |
Complex 43 – Woningverbetering
Complex 43: Een Eerbetoon aan de Pioniers
In het hart van Den Helder ligt een bijzonder complex, bekend als Complex 43. Achter dit ogenschijnlijk zakelijke cijfer gaat een verhaal schuil dat diep geworteld is in de geschiedenis van de stad. Deze huizen in de Van Galenbuurt zijn namelijk de oudste sociale huurwoningen van Den Helder, een tastbare herinnering aan de idealisten die begin 20e eeuw de eerste woningbouwverenigingen oprichtten.
De prachtige huisjes aan de Polderweg, Cronjéstraat, De Wetstraat en Van Galenstraat behoren tot de eerste prestaties van deze voorlopers. Hun visie om betaalbare en kwalitatieve huisvesting te bieden aan de arbeiders van toen, heeft geleid tot de creatie van dit unieke complex.
In de loop van honderd jaar heeft Complex 43 talloze renovaties ondergaan door eigenaar Woningstichting Den Helder. Hoewel deze opknapbeurten bedoeld waren om de woningen up-to-date te houden, deden ze niet altijd recht aan het oorspronkelijke karakter van de huisjes. De jongste renovatie, echter, heeft dit karakter weten te herstellen en zelfs te versterken.
Dozy kreeg de eer om deze prachtige opdracht uit te voeren. Met toewijding en respect voor de geschiedenis hebben zij de isolatie, kozijnen, daken en andere aspecten van de eeuwelingen aangepast aan de huidige normen. Maar daar bleef het niet bij. Dozy heeft ook geprobeerd om de huisjes en straten hun oorspronkelijke charme terug te geven.
Speciaal voor dit unieke complex ontwierpen en bouwden zij in eigen beheer prachtige dakkapellen en andere elementen die perfect passen bij de authentieke stijl. Het resultaat is indrukwekkend: de woningen ogen letterlijk en figuurlijk als nieuw, maar ademen tegelijkertijd de sfeer van weleer, zoals de oude ansichten laten zien. Zelfs het beroemde poortgebouw is weer een plaatje om te aanschouwen.
Complex 43 is nu meer dan ooit een eerbetoon aan de pioniers van de volkshuisvesting in Den Helder. De huisjes stralen een tijdloze charme uit en herinneren ons aan de idealen van betaalbare en kwalitatieve huisvesting voor iedereen. Dankzij de toewijding van Aannemingsbedrijf Dozy B.V. en Woningstichting Den Helder is dit stukje geschiedenis behouden en gerevitaliseerd voor toekomstige generaties.


























